نوار عصب و عضله پا و کمر در دیسک و سیاتیک + تعرفه ۱۴۰۲

نوار عصب و عضله پا و کمر را اگر بخواهیم به طور ساده بیان کنیم که چیست و چگونه انجام می‌شود؛ باید گفت از رایج‌ترین و اصلی‌ترین روش ها در جهان است که برای پیدا کردن مشکلاتی مثل دیسک کمر که منجر به کمردرد یا پادرد شده است، انجام می‌شود.

در این نوشته دکتر محسن چراغی در مورد نوار عصب و عضله دیسک کمر و سیاتیک، چگونگی انجام، نحوه تفسیر جواب، آمادگی‌ها و عوارض، نحوه گرفتن و کاربرد این تست و نوار توضیحاتی کاملی ارائه داده اند و در پایان نیز جدولی از هزینه ها و قیمت آن را برای شما آماده کرده‌اند.

نوار عصب و عضله پا و کمر (EMG-NCS) ابزاری تشخیصی برا پی بردن به بیماری‌‌های اعصاب محیطی و برخی از بیماری‌های عضلانی است.

این روش سالهاست که جهت بررسی برخی بیماری‌ها مانند رادیکولوپاتی استفاده می‌شود. با ظهور روش‌های تشخیصی جدید مانند ام آرآی، نوار عصب و عضله همچنان کاربرد خود را در تشخیص رادیکولوپاتی و آسیب های اعصاب محیطی حفظ کرده و برای برخی بیماری‌ها مهمترین روش تشخیص و برای برخی دیگر ابزاری تکمیلی جهت تشخیص است.

یکی از مهمترین کاربردهای نوار عصب و عضله در بیماری‌های ستون فقرات مانند بیرون زدگی دیسک کمر برای بررسی فشارروی ریشه‌های عصبی است.

بیشتر بدانید: توانبخشی و مراقبت های بعد از عمل جراحی دیسک کمر

تاریخچه نوار عصب و عضله پا و کمر

منشا نوار عصب و عضله به مطالعات فرانسسکو ردی و سپس لوئیجی گالوانی برمی‌گردد. گالوانی با تماس مستقیم میله‌های فلزی و الکتریسیته با عضلات پا، باعث انقباض عضلات پای قورباغه شد.  توسعه اسیلوسکوپ در سال ۱۸۹۷ به طور قابل توجهی توانایی دانشمندان را برای ثبت سیگنال های عصبی و عضلانی افزایش داد. پس از جنگ جهانی دوم با توجه به آسیب‌های فراوان ایجاد شده برای سربازان نوار عصب و عضله مدرن بنیان‌گذاری شد.

نحوه گرفتن و عملکرد دستگاه نوار عصب و عضله پا و کمر

نوار عصب و عضله دو از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. در  قسمت اول اعصاب محیطی تحریک می‌شود و پاسخ حسی و حرکتی در محل مشخص ثبت میشود. از اطلاعات این قسمت در بررسی آسیب عصب‌های محیطی مانند سیاتیک و پرونئال استفاده می‌شود. بررسی هدایت عصبی جهت بررسی نوروپاتی‌های حاد و مزمن نیز اهمیت دارد. قسمت دوم نوار عصب و عضله الکترومیوگرافی است. در این قسمت با استفاده از یک سوزن بسیار باریک اطلاعاتی از عمکلرد عضله به دست می‌آید. الکترومیوگرافی مهمترین بخش نوار عصب و عضله برای بررسی رادیکولوپاتی یا همان بیرون زدگی دیسک کمر، و دسته‌ای از بیماری‌ها تحت عنوان میوپاتی است.

دانستنی مهم: درمان بیرون زدگی دیسک کمر با تزریق اپیدورال

نحوه گرفتن نوار عصب و عضله پا و کمر با دستگاه

کاربرد نوار عصب و عضله در کمر و پاها

نوار عصب در نوروپاتی‌ پا

دسته وسیعی از بیماری‌ها تحت عنوان نوروپاتی وجود دارند که باعث آسیب فیبرهای عصبی پا می‌شوند. اکثر این نوروپاتی‌ها فیبرهای عصبی را از انتهای اندام تحتانی یعنی پاها درگیر می‌کنند و به آرامی قسمت‌های بالاتر مانند زانو و ران درگیر می‌شوند. علامت شایع این بیماری‌ها گزگز و مورمور شدن پاها بویژه کف پا است که به آرامی تشدید می‌شود و ممکن است در مراحل انتهایی باعث بی‌حسی کامل پاها شود. یکی از تست‌هایی که می‌تواند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهد و به افتراق علل بی‌حسی و گزگز و مورمور پا کمک کند نوار عصب و عضله است. درصورت قرینه بودن علامت در پاها و تشدید این حالت با گذشت زمان و داشتن سابقه مثبت برخی بیماری‌ها مانند دیابت و سرطان باید به این بیماری شک کرد و نوار عصب و عضله را انجام داد. البته همه فیبرهای عصبی با نوار عصب و عضله قابل بررسی نیستند که در صورت نرمال بودن نتیجه تست و شک زیاد به نوروپاتی می‌توان از تست سودواسکن استفاده کرد. هردوی این تست‌ها یعنی نوار عصب و عضله و تست سودواسکن در کلینیک‌های طب فیزیک و توانبخشی قابل انجام است.

نوار عصب در انترپمنت یا گیرافتادگی اعصاب در پاها

گاهی به دلیل فشار بافت‌های مجاور به عصب در ناحیه بعد از فشار علائمی مانند درد، گزگز و بی حسی ایجاد می‌شود. علل فشار به عصب متفاوت است. این فشار می‌تواند به علت یک عضله مانند درگیری عصب سیاتیک در سندرم پیریفورمیس باشد. گاهی وضعیت غیرطبیعی یک استخوان و گاهی در نتیجه فشار خارجی به علل شغلی مانند چمباتمه زدن طولانی و حتی تومورها سبب آسیب به عصب می‌شوند. علت هرآنچه که باشد روش قطعی تشخیص این دسته از بیماری‌ها نوار عصب و عضله پا و کمر است. این دسته از بیماری‌ها جز معدود بیماری‌هایی هستند که همچنان راه قطعی تشخیصی دیگری به جز نوار عصب و عضله ندارند. آسیب عصب سیاتیک در سندرم پیریفورمیس، گیرافتادن شاخه‌های عصب سیاتیک مانند عصب پرونئال عمقی در قسمت قدامی مچ پا در سندرم تونل تارسال قدامی، گیرافتادن عصب تیبیال خلفی در سندرم تونل تارسال، آسیب عصب پرونئال مشترک دراثر فشار بیش ازحد بر روی قسمت خارجی زانو از جمله این بیماری‌ها هستند. این بیماری‌ها با علائم موضعی مانند گزگز و مورمور در یک ناحیه خاص مانند کف پا و روی پا خود را نشان می‌دهد و تشخیص آن بدون نوار عصب و عضله سخت است.

نوار عصب و عضله در آسیب عصب در اثر بریدگی و له شدگی

گاهی اوقات ضربه در اثر تصادفات اتومبیل یا چاقوخوردگی باعث آسیب یک عصب مانند سیاتیک یا پرونئال در پا می‌شود. در این شرایط پزشک برای تایید قطعی پارگی عصب از نوار عصب و عضله استفاده می‌کند. برای انجام نوار عصب در این شرایط بهتر است حداقل ۱۰ روز از آسیب گذشته باشد که با دقت کافی در مورد آسیب نظر داد. کاربرد بسیار مهم دیگر نوار عصب و عضله در این دسته مشخص شدن پاسخ به درمان جراحی یا غیرجراحی است. یکی از دقیق‌ترین ابزار بعد از ترمیم اعصاب آسیب‌دیده برای مشاهده موفقیت درمان استفاده از نوار عصب و عضله است.

نوار عصب و عضله در آسیب شبکه کمری و ساکرال (پلکسوپاتی)

اعصاب پس از خروج از مهره‌های کمری شبکه‌ای پیچیده را تشکیل می‌دهند که منشا اعصاب پا مانند سیاتیک است. علل مختلفی مانند ضربه، گسترش تومور و خودایمنی باعث آسیب این شبکه عصبی می‌شود. علايم درگیری این شبکه بسیار شبیه رادیکولوپاتی و درگیری عصب سیاتیک است. نوار عصب و عضله برای افتراق این بیماری‌‌ها اهمیت دارد.

نوار عصب در آسیب به ریشه‌های کمری به علت پارگی و بیرون زدگی دیسک کمر

این دسته از بیماری‌ها که معمولا تحت عنوان رادیکولوپاتی نامیده می‌شوند به علت آسیب ریشه های کمری در نتیجه بیرون زدگی یا پارگی دیسک کمر است. گاهی تومورها یا عفونت‌های ویروسی نیز می‌تواند باعث درگیری‌های ریشه‌های کمری و رادیکولوپاتی شوند و علائم بیرون زدگی دیسک را تقلید کنند. باوجود پیشرفت در روش‌های تصویربرداری مانند ام آرآی و سی تی اسکن همچنان نوار عصب و عضله جایگاه ویژه‌ای در  تشخیص رادیکولوپاتی و افتراق آن از سایر بیماری‌ها مانند نوروپاتی دارد. زمان مناسب نوار عصب و عضله در رادیکولوپاتی بین ۴ تا ۶ هفته از شروع علائم است. البته انجام سریعتر این کار با توجه به نظر پزشک کاری غیر علمی نمی‌باشد.

درمان بیرون زدگی دیسک با لیزر درون دیسک

کاربرد نوار عصب و عضله در کمر و پاها

برتری نوار عصب و عضله به ام آرآی و سی تی اسکن در تشخیص بیماری‌های کمری و اعصاب در پا:

علائم درگیری اعصاب محیطی چه مربوط به ریشه های کمری باشد و چه اعصابی مانند سیاتیک و یا شاخه‌های آن همگی با هم همپوشانی دارند. این همپوشانی به چه معناست؟ معنی این همپوشانی شباهت این علائم به یکدیگر است. برای مثال هم نوروپاتی و هم فشار روی عصب و هم درگیری ریشه‌های کمری می‌توانند علائمی شبیه یکدیگر ایجاد کنند. بیمار از گزگز و خواب رفتن پا یا درد تیرکشنده یا سوزشی پا شاکی است و یک راه بسیار دقیق در افتراق علل این علائم نوار عصب و عضله است. ضمنا بسیاری از بزرگسالان بدون علامت در ام آرآی بیرون زدگی دیسک کمر دارند. این بیرون زدگی دیسک کمر گاهی در چند سطح دیده می‌شود. بدون بررسی دقیق علائم بیمار و شرح حال و گاهی نوار عصب و عضله نمی‌توان با اطمینان نظر داد که مشکلات به علت بیرون زدگی دیسک کمر و یا عصب سیاتیک است یا نه.

دقت کنید که این تست و توضیحات آن برای دست ها و گردن متفاوت می باشد و قبلاً آن را در یک مطلب جداگانه بررسی کردیم که می توانید اینجا کلیک کنید.

آیا نوار عصب و عضله جایگزین روش‌های تصویربرداری مانند گرافی ساده و ام آرآی است؟

پاسخ این سوال منفی است. گرافی ساده، ام آی آی و سی تی اسکن کارکرد مشخص خود را دارند. جهت بررسی دقیق آناتومی و مشاهده بیرون زدگی دیسک کمر حتما باید از روش‌های تصویربرداری استفاده کرد. نوار عصب و عضله مکمل ام آرآی است. مکمل بودن این دو به چه معناست؟ فرض کنید که چند دیسک بیمار بیرون زدگی دارد و پزشک می‌خواهد تشخیص دهد کدام یک از این دیسک‌ها عامل درد بیمار است. در این صورت یکی از مهمترین روش‌ها نوار عصب و عضله است. یا اینکه پزشک شک دارد که علت درد بیمار بیرون زدگی دیسک کمر و درگیری ریشه کمری است یا نوروپاتی و یا آسیب عصب سیاتیک در پاهاست. باز هم مهمترین روش تشخیص نوار عصب و عضله است. یا اینکه پزشک می‌خواهد بفهمد که بیرون زدگی دیسک تا چه حد روی ریشه کمر فشار آورده است. باز هم برای تشخیص باید از نوار عصب و عضله استفاده کرد. پیش از انجام جراحی و یا تزریق کمری این موارد اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. جراح برای اطمینان از اینکه چه سطح عامل درد است گاهی نیاز به نوار عصب و عضله دارد. اگر تشخیص اشتباه باشد نتیجه جراحی نیز اشتباه است.

آیا در همه بیماری‌های کمری مانند بیرون زدگی دیسک و رادیکولوپاتی نیاز به انجام نوار عصب و عضله است؟

در بسیاری از دردهای کمری مانند بیرون زدگی دیسک کمر نه نیازی به ام آرآی است و نه نیازی به نوار عصب و عضله. کاربرد نوار عصب و عضله بیشتر در مورد کمردردهایی است که باعث درد و یا گزگز و مورمور در پاها می‌شود. بهتر است پیش از انجام نوار عصب و عضله ام آرآی گرفته شود و پس از آن از نوار عصب و عضله جهت تکمیل اطلاعات و یافته‌های ام آرآی استفاده شود. تنها در صورتی شواهدی از بیرون زدگی دیسک کمر در نوار عصب و عضله تشخیص داده می‌شود که باعث فشار روی ریشه‌های کمری شده باشد.

برای نوار عصب و عضله پا به چه پزشکی مراجعه کنیم

برای انجام این کار باید به کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه کنید. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی و یا نورولوژی در صورت صلاحدید نوار عصب و عضله شما را انجام می‌دهد. توجه داشته باشید که دانش متخصص انجام دهنده این کار بسیار مهم است. این روش کاملا وابسته به سطح دانش پزشک انجام دهنده کار است.

نوار عصب و عضله پا و کمر عارضه و درد دارد؟

پاسخ این سوال به حساسیت بیمار نسبت به محرک ایجاد کننده درد بستگی دارد. درکل نوار عصب و عضله درد زیادی ندارد. درد سوزنی که به عضله وارد می‌شود بسیار کمتر از زمانی است که آمپولی را عضلانی تزریق می‌کنید. علت درد کمتر قطر بسیار کمتر سوزن نوار عصب و عضله است. سوزن به صورت سطحی به عضله وارد می‌شود و مدت زمان زیادی در عضله نمی‌ماند. در صورت همکاری بیمار انجام این کار بسیار ساده است. جریان الکتریکی که برای تحریک عصب استفاده می‌شود نیز به راحتی قابل تحمل است. به یاد داشته باشید که انجام این اقدامات برای بیمار عارضه‌ای ندارد و باعث عفونت یا آسیب عصب مانند سیاتیک و عضلات نمی‌شود. ممکن است یک یا دو روز محل ورود سوزن درد اندکی داشته باشد که بدون مصرف مسکن و در صورت نیاز مسکن ساده مانند استامینوفن و ژلوفن قابل کنترل است. دوش گرفتن بلافاصله بعد از نوار عصب و عضله منعی ندارد. در صورت استفاده از آسپرین یا وارفارین نیز منعی برای انجام نوار عصب و عضله وجود ندارد. اما باید پزشک خود را از داروهای مصرفی مطلع کنید. در صورتی که سابقه غش و ضعف را حین تزریق عضلانی یا وریدی و خونگیری داشته‌اید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

هزینه و قیمت انجام نوار عصب و عضله پا و کمر چقدر و چگونه است؟

هزینه انجام نوار عصب و عضله پا چقدر است؟

هزینه انجام این تست بستگی به بیمه‌ای که از آن استفاده می‌کنید و محلی که قرار است این کار را انجام دهید (بیمارستان، درمانگاه و مطب) و نوع درخواست پزشک متفاوت است. توضیحات کامل به همراه جدول قیمت های مصوب در انتهای مقاله قابل مشاهده است.

انجام نوار عصب دیسک کمر چقدر طول می‌کشد؟

انجام دقیق نوار عصب و عضله حداقل ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. برای انجام نوار عصب و عضله هم باید از سوزن استفاده کرد و هم از تحریک الکتریکی. در صورتی که مدت زمان انجام این کار کمتر باشد و یا تنها از یکی از دو مورد گفته شده استفاده شود نوار عصب شما ممکن است نتایج دقیقی نداشته باشد.

چه آمادگی برای انجام نوار عصب و عضله نیاز است؟

پوست بیمار باید تمیز باشد. استفاده از کرم و لوسیون روی پوست مناسب نیست. بدن بیمار به‌ویژه دست‌ها نباید سرد باشد. لباس‌های بیمار باید راحت و گشاد باشد تا در صورت نیاز بالا زده شود. استفاده از پابند ممکن است با محل تحریک الکتریکی تداخل ایجاد کند. پیش از انجام نوار عصب و عضله نیازی به ناشتا بودن نیست و حتی ناشتا بودن ممکن است مضر باشد.

قیمت تست نوار عصب و عضله پا و کمر سال ۱۴۰۲

هزینه و قیمت نوار عصب و عضله پا و کمر با تست و آزمایش و تعرفه بیمه تکمیلی

هزینه نوار عصب و عضله پا و کمر بسته به خواسته پزشک معالج بیمار متغییر است. به طور معمول پزشکان یا دو اندام پاها را برای تست انتخاب می کنند یا چهار اندام، که با توجه به نیز با توجه به جدول بالا تعرفه و قیمت ها را مشاهده می کند.

به این نکته نیز دقت کنید که بیمه پایه (تامین اجتماعی، سلامت و نیروهای مسلح) و تکمیلی بیمار نیز در قیمت گذاری تاثیرگذار می باشد و اینکه آیا پزشک و مرکز درمانی با این بیمه ها قرار داد دارد یا خیر.

با توجه به توضیحات داده شده متوجه شدین که نحوه قیمت گذاری این تست نوار عصب کمر چگونه است و فراموش نکنید که بیمه های تکمیلی مثل بیمه آتیه سازان، بیمه تکمیلی دانا، بیمه تکمیلی پارسیان، بیمه تکمیلی ایران، بیمه تکمیلی سینا، بیمه تکمیلی آسیا و … بسته به نوع قرارداد بیمه تکمیلی با مراکز درمانی و پزشکان و نیز قرارداد بیمه تکمیلی با بیمه شدگان فرانشیز متفاوتی دارد.

مرکز و کلینیک های معتبر برای تست نوار عصب کمر

در پایان نیز لازم دانستیم بهترین و معتبرترین کلینیک های انجام تست نوار عصب و عضله پا و کمر را برای شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز به آنها مراجه کنید.

شرق تهران (سیدخندان) کلینیک فیزیوتراپی استقلال: بزرگراه رسالت (شرق به غرب)، قبل از پل سید خندان، جنب بیمارستان قمر بنی هاشم، پلاک ۱۲، شماره تماس:۰۲۱۲۲۸۶۶۸۹۰

غرب تهران (شهرک غرب) کلینیک درد اکسیر: شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان شفق، نبش کوچه چشمه سار، پلاک ۱۰، طبقه اول، واحد ۱ ۰۲۱۸۸۳۷۸۵۸۱ – ۰۹۰۲۳۳۲۲۴۵۶
فردیس کرج: کلینیک نشاط فردیس: فلکه دوم، خیابان پانزدهم، پلاک ۳۵، تماس: ۰۲۶۳۶۵۴۱۹۰۴
در صورتی که در مورد مطالب و سرفصل های گفته شده در مورد نوار عصب دیسک کمر با سوال یا نکته ای مواجه شده اید می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک قرار دهید.

آدرس و شماره تماس دکتر محسن چراغی

مطب: پارکینگ شهرداری، خیابان موید، ساختمان پارسیان، طبقه دوم، واحد هفت، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۰

شماره تماس: ۰۸۳۳۷۲۳۰۸۵۰

بیمارستان امام حسین، روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه صبح از ساعت ۹ تا ۱۲

شماره تماس: ۰۸۳۳۴۲۷۴۶۴۳

کلینیک شهید چوبکار، روزهای دوشنبه و چهارشنبه صبح از ساعت ۹ تا ۱۲

شماره تماس: ۰۸۳۳۷۲۲۱۱۶۵

آدرس و شماره تماس دکتر زینب بساق زاده

آدرس کلینیک:

 • مطب: خیابان امیری، خیابان پرویزی، فرعی بانک آینده، ساختمان دلارام، طبقه سوم، واحد ۱۰
 • تلفن: ۰۹۳۳۹۴۸۷۷۷۰

آدرس و شماره تماس دکتر روژین نیک رای

آدرس کلینیک:

 • کرمانشاه، پارکینگ شهرداری، خیابان موید، ساختمان پارسیان، طبقه دو، واحد هفت
 • تلفن:  ۰۸۳۳۷۲۳۰۸۵۰- ۰۹۰۱۶۴۵۸۹۱۶

آدرس و شماره تماس دکتر مهسا عدیلی

آدرس کلینیک:

 • خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، سه راه پلنگ صورتی، کوچه پویش ۶ (شهید توسلی)، ساختمان پزشکان آرام، طبقه ۲.
 • تلفن:
  ۰۹۱۷۰۳۱۱۰۶۰
  ۰۹۳۰۴۲۸۲۱۱۱

آدرس و شماره تماس دکتر مریم رحیمی

آدرس کلینیک:

 • بیرجند، خیابان شهدا، شهدا ۲، پلاک ۱۲، ساختمان پزشکان رضوان، طبقه دوم
 • نوبت دهی: تماس با ۰۹۳۷۵۶۱۰۳۰۹ از ۸ صبح تا ۸ شب

آدرس و شماره تماس دکتر محمد احمدی دستگردی

آدرس کلینیک:

 • تهران، کلینیک توانبخشی سکته مغزی تبسم؛باقر خان غربی
 • شنبه ها ۱۱ تا ۱۳
 • نظر آباد کرج، خیابان مطهری، جنب مسجد الغدیر، ساختمان پزشکان شفا
 • تلفن: ۰۲۶۴۵۳۵۰۰۰۸ – ۰۲۶۴۵۳۵۸۵۳۵ – ۰۹۳۸۲۶۰۱۸۹۴
 • پنج شنبه ها ۴ تا ۷

آدرس و شماره تماس دکتر لیلا باقرزاده

آدرس کلینیک:

 • تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، روبروی اریکه ایرانیان، قبل از خروجی نیایش، خیایان تربیت معلم، کوچه گلبان، پلاک ۶، ساحتمان مداوا، طبقه پنجم، کلینیک درد مداوا
 • تلفن: ۰۲۱۸۸۶۸۸۸۸۱ – ۰۲۱۸۸۶۸۸۸۸۲
 • سه شنبه ها  ۳ تا ۷ عصر

آدرس و شماره تماس دکتر الهام لونی

آدرس کلینیک:

 • تهران، قیطریه، خیابان شهید برادران سلیمانی، کوچه نعمتی، بیمارستان توانبخشی رفیده
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۶۷۸۵۱۹
 • نوبت دهی: مراجعه به سایت شفاداک و جستجوی دکتر لونی و رزرو نوبت  www.shafadoc.ir
 • ویزیت بیماران: یکشنبه و سه شنبه ها ساعت ۱۰ تا ۱۲
 • نوارعصب و عضله: شنبه و چهارشنبه ها ساعت ۱۰ تا ۱۲

آدرس و شماره تماس دکتر محمد رسول نظام آبادی

آدرس کلینیک:

 • کلینیک استقلال
  ورودی ۱: تهران، خیابان خواجه عبدالله انصاری، انتهای خیابان چهاردهم، کوچه زروان، پلاک ۱۲
  ورودی ۲: تهران، رسالت شرق به غرب، قبل از پل سیدخندان، بعد از بیمارستان قمر بنی هاشم
 • تلفن: ۰۲۱-۲۲۸۶۶۸۹۰
 • سه شنبه ها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر
 • تهران، خیابان خواجه عبدالله انصاری، انتهای خیابان چهاردهم، کوچه زروان، پلاک ۱۲، کلینیک استقلال
 • تلفن: ۰۲۱۲۲۸۶۶۸۹۰
 • سه شنبه ها عصر از ساعت ۱۴ تا ۱۸

آدرس و شماره تماس دکتر عاطفه جوادی

آدرس کلینیک:

 • تهران، تقاطع فرمانیه و پاسداران، نارنجستان هفتم (جهانبخش نژاد)، پلاک ۱۲ ساختمان مهر طبقه پنجم
 • تماس: ۰۹۳۷۵۴۰۳۵۳۴

آدرس و شماره تماس دکتر آزاده قاروی آهنگر

آدرس کلینیک:

 • بابل، میدان کشوری، سرداران ۴، ساختمان پزشکان مهر، طبقه ۶، واحد ۳۰
 • تلفن: ۰۱۱۳۲۲۸۸۹۹۷ – ۰۹۹۲۳۳۷۳۶۴۴

آدرس و شماره تماس دکتر زهرا هاشمی

آدرس مطب:

 • زنجان، خیابان دلجویی، ساختمان نسیم، طبقه ۴، واحد ۱۸
 • تلفن: ۰۹۹۳۴۵۳۶۲۹۱
۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *